Android’e Gelen Aramaları Bilgisayarınızdan Yanıtlayın

 Android’e Gelen Aramaları Bilgisayarınızdan Yanıtlayın

Microsoft, tarafından geliştirilen Windows 10’da yeni bir test sürümü yayınlandı.Bu sürümde artık Android cihazlarınızdan gelen aramaları bilgisayarda yanıtlayabileceksiniz.

Windows 10 Insider Preview için geliştirilen “Calls” özelliği artık test sürümü olarak yayınlandıktan sonra kullanıcılar tarafından olumlu dönüşler alan Microsoft, test sürümündeki çalışmaların tamamen bittikten sonra tam olarak bu özelliğin yayınlanmasını bekleniyor.Microsoft, geçtiğimiz aylarda düzenlenen Samsung Unpacked etkinliğinde “Calls” özelliğini duyurmuş ve geçen hafta ise Surface etkinliğinde bu özelliğin canlı örneğini göstermişti.

Android'e Gelen Aramaları Bilgisayarınızdan Yanıtlayın
Android’e Gelen Aramaları Bilgisayarınızdan Yanıtlayın

Microsoft’un bu özelliği birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu.Merakları gideren yazılım devi artık test sürümünü yayınlayarak kullanıcıların deneyimlerini sonucu olumlu dönüşler aldı.2014 yılında Windows 10 ile birlikte duyurulan Windows Insider, Windows 10 lisansına sahip kullanıcıların henüz tüm kullanıcılara yayınlanmamış özellikleri test edebilmesine imkan tanıyor.

“Calls” yani Türkçe anlamı arama özelliği, Android platformdaki cihazlarda gelen aramaları bilgisayar ortamında yanıtlamanızı mümkün kılıyor.Örnek verecek olursak eğer, telefonunuz farklı bir odada şarjda ve siz kalkıp açamayacak durumsanız merak etmeyin bilgisayarınızdan bu aramaları yönetebilirsiniz.Sadece yapmanız gereken arama özeliliğini açmanız.Daha sonra gelen aramaları bilgisayarınızın hoparlörü ve mikrofonu üzerinden kullanabilirsiniz.

Android'e Gelen Aramaları Bilgisayarınızdan Yanıtlayın
Android’e Gelen Aramaları Bilgisayarınızdan Yanıtlayın

Eğer gelen aramayı kabul etmek istemiyorsanız, özel metinle cevap verebilir veya arayan kişiyi doğrudan sesli mesaj bölümüne yönlendirebilirsiniz. Ayrıca rehberinizi veya uygulama içi çeviriciyi kullanarak PC’nizden arzu ettiğiniz kişiyi arayabilir, bilgisayarınızdaki son arama geçmişine erişerek, bir aramaya hızlı şekilde geri dönebilirsiniz.Calls özelliği, Android 7.0 Nougat ve üzeri telefonlar ile Bluetooth desteği olan bilgisayarlarda destekleniyor. Microsoft, söz konusu özelliğin aşamalı olarak Insider’ın 19H1 ve daha yeni sürümlerde yayınlanacağını açıkladı. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın