Apple, iPhone 11 Pro Max Üretimine Harcadığı Para

 Apple, iPhone 11 Pro Max Üretimine Harcadığı Para

Apple, geçtiğimiz ay içerisinde yeni iPhone modellerini tanıtmıştı.Yeni serinin en pahalı modeli ise iPhone 11 Pro Max oldu.Peki Apple, iPhone 11 Pro Max modelini üretmek için ne kadar para harcıyor ? Gelin hep beraber inceleyelim.

Apple, geçitğimiz ay tanımıs olduğu iPhone 11 Pro Max modeli serinin en pahalı cihazı oldu.Apple, tarafından yapılan lasmanda iPhone 11 Pro Max modelinin Türkiye fiyatını 1.099 dolar olarak belirlemişti.Tabiki modellerde depolama alını büyüdükçe fiyatta da artış görülmektedir. TechInsights araştırma şirketi, yaptığı araştırma sonucu yeni modellerden en pahalı olan cihazın üretiminde ne kadar harcandığını araştırdı.

TechInsights, tarafından araştırma sonucunda hazırlanan rapore göre iPhone 11 Pro Max cihazını üretiminde harcanan para ortaya çıktı.

İşte rapor sonuçları;

  • Telefonun Ekranı – 66.50$
  • Cihazda bulunan üçlü kamera – 73.50$
  • Samsung’dan alınan batarya – 10.50$
  • Depolama,modem ve işlemci için ise – 159$
  • Diğer tüm bileşenler – 181$

Yukardaki çıkan rapordaki sonuçları toplayacak olursak Apple, iPhone Pro Max modelinin üretiminde toplamda 490.50 harcama yapmaktadır.Hesaplamalar sonucu görüyorki Apple, piyasaya sürdüğü yeni model telefonlarından yüzde 100 kar ediyor.Fakat hatırlatmada bulunacak olursak bu modellerin geliştirme süresince şirket çok fazla harcama yapmaktadır.Bu telefonların parçalarının üretiminde fabrikalar ve işçilerinde çalıştığını düşünürsek gelirin bir kısmının bu bölüme gittiğini söyleyebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın