Apple, Küçük Bir iPhone Modelini Piyasaya Sunabilir

 Apple, Küçük Bir iPhone Modelini Piyasaya Sunabilir

Apple, kullanıcılar tarafından gelen tepkilerden dolayı küçük bir model iPhone çıkaracağına yönelik söylentiler devam ediyor.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Apple Özel Etkinliğinde tanıtılan iPhone 11 modelleri 18 Ekim tarihinde Türkiye’de satışa çıkıyor.Apple yeni model telefonun da belli bir kesim kullanıcılar tarafından tepki almıştı.Telefon boyutlarının çok büyük olduğundan dolayı tepkilerini dile getiren kullanıcılar artık yeni telefonların biraz daha küçük olmasını belirtti.Bunun üzerine harekete geçen Apple 2020’in başlarına doğru küçük bir Apple modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor.

Apple, çıkaracağı küçük model telefonun daha önceki modellerden iPhone 8’in küçültülmüş halini piyasaya sürmesi bekleniyor.Daha önce iPhone SE modeli ile kullanıcıları memnun bırakan Apple, buna benzer bir modelle yeni yılın başlarında piyasaya yeni telefonunu çıkarmak için çalışmalara başladığını ortaya çıktı.

Apple, Küçük Bir iPhone Modelini Piyasaya Sunabilir
Apple, Küçük Bir iPhone Modelini Piyasaya Sunabilir

iPhone SE modeli iPhone 6’nın küçük modeli olarak piyasaya sunulmuştu.Buna benzer bir olayı iPhone 8’in küçük modeli olarak denemek isteyen Apple, yeni cihazın fiyatınıda uygun bir kademede satacağı belirtiliyor.

Yeni Apple Modelinin Özellikleri Neler ?

Yenil gelecek telefonun A13 işlemci ile birlikte gelecek olması ve temelinde iPhone 11’in küçük modeli olacağından yola çıkarsak ram gibi birçok özelliğinin aynı olmasını bekleniyor.Telefonda Touch ID yerine Face ID kullanılacak ve home tuşunun olmaması bekleniyor.

Söylentiler hakkında Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Fakat bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre iPhone yeni küçük modeli 2020 yılının başlarında çıkması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın