Arda Ayten, 1 Milyon TL’yi Kazandı

 Arda Ayten, 1 Milyon TL’yi Kazandı

Bugün ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı yarışmada Arda Ayten büyük ödül olan 1 milyonu kazandı.

Daha önce Murat Yıldırım‘ın sunduğu yarışmada yeni sezonda yerine gelen Kenan İmirzalıoğlu‘nun sunumuyla ekranlara gelen “Kim Milyoner Olmak İster”de 1 Milyonluk soruya kadar gelen Arda Ayten yeni sezonun ilk bölümüyle ekranların karışısına geldi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Arda Ayten’e yöneltilen 1 Milyonluk soruda “Onkıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerinden daha az geçer?” sorusu soruldu. Sorunun şıklarında ise İstiklal Marşı’nda geçen a) Vatan b) Kan c)Toprak d) Yurt kelimeleri yer aldı. Arda Ayten’in büyük uğraşlarıyla ve belirli bir zamanda düşünerek tekrar tekrar İstiklal Marşı’nı okuyarak doğru cevap olan “Toprak” yanıtını vererek 1 Milyon TL’nin sahibi oldu.

Sosyal Medya’da En Çok Konuşulanlar Arasında

ATV’nin sevilen programı “Kim Milyoner Olmak İster” bugün sosyal medyaya damgasını vurdu.Arda Ayten’in 1 Milyonluk sorusu ile finalde doğru cevabı vererek büyük ödülü kazanmasıyla “#milyonluksoru” etiketiyle sosyal medya platformu Twitter’da çok sayıda kullanıcı tarafından da tebrik edildi.

Arda Ayten (milyoner) Kimdir ?

1 Milyon TL’nin sahibi Arda Ayten,19 yaşında ve Tıp öğrencisidir.Sütçü İmam Üniversitesin’de eğitimine devam etmektedir.Programın ilk bölümünde kitap okumayı sevdiğini ve ilgisinin olduğunu belirterek “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” sözleri ile programı takip eden herkesi duygulandırmıştı.1 Milyon’un sahibi Arda ayrıca şimdiye kadar 4 kitap yazdığını da izleyicilerle paylaşmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın