Facebook Yeni Bir Rekora İmza Attı

 Facebook Yeni Bir Rekora İmza Attı

Dünyanın en popüler uygulaması Facebook, yeni bir rekora imza attı.Sosyal medya uygulamalarının zirvesinde yer alan Facebook, Android platformda indirme sayısıyla rekora koştu.

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün hayatımızdaki yeri artıyor.Gelişen teknoloji ile artık yeni sosyal medya uygulamaları karşımıza gelsede bu uygulamarın listesinde popülerliğini hiç yitirmeyen ve her zaman yerini koruyan Facebook, Android markette en fazla indirilmeye sahip olan uygulama pozisyonunda bulunuyor.Android markette toplamda 5 Milyar kez indirilerek Google dışı ilk uygulama oldu.

Facebook Yeni Bir Rekora İmza Attı
Facebook Yeni Bir Rekora İmza Attı

Daha önce birçok başarıya imza atan Facebook, bu yolda ilerlemeye devam ediyor.Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg zaman zaman yaptığı açıklamalarla adını duyurduğu şirkette işler iyi yönde ilerliyor.Son olarak başarıda Facebook, 5 Milyar kez indirilerek yeni bir rekora imza attı.

Son dönemlerin diğer popüler uygulamalarından Instagram ve WhatsApp, gibi sosyal medya platfromlarının indirmesini geçerek ulaşılması zor bir rekora imza attı.Android uygulamasının mağazasında bulunan Google Play Store’den alınan resmi verilere göre Facebook, diğer sosyal medya uygulamalarını geride bırakarak 5 milyar indirmeye ulaştı.

Android cihazlarda ön yüklü olarak gelen uygulamaların indirme sayılarına baktığımızda zirvede olmaları çok normal fakat buna rağmen Facebook bunların ardından indirme rekor kırması takdir edilmesi gereken bir başarı.Facebook daha önce 1 Milyar indirmeye 2014 yılında ulaşarak ilk rekorunu atmıştı.5 yılı geçen sürede 4 Milyar kez daha indirilen uygulama şuan yeni rekorunu kırmış oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın