Instagram’da Ürünleri Almadan Önce Deneyin

 Instagram’da Ürünleri Almadan Önce Deneyin

Instagram, uygulamayı geliştirmek için güncellemelerine devam ediyor.Son olarak yaptığı güncelleme ile kullanıcılarını memnun ederek güzel bir güncellemeye imza attı.

Instagram son olarak kullanıcılara sunduğu özellik sayesinde artık almak istediğiniz ürünleri satın almadan AR teknoloji ile deneyebileceksiniz.Uygulama üzerinde satış üzerine getirdiği bu yenilik ile kullanıcılar artık arttırılmış gerçeklik ile ürünleri denemenize izin verecek.

Sosyal medyanın en aktif uygulamalarından olan Instagram, fotoğraf ve video paylaşım olarak piyasaya çıkmış olsada aldığı güncellemeler ile artık kullanıcıların alışveriş yapabilecekleri bir platform haline geldi.Alışveriş kısmı için Facebook’un Spark AR platformunu kullanarak AR teknolojisi ile alışveriş yapacaklara ürünleri deneme fırsatı sunacak.Bu teknoloji sayesinde bir kıyafetin veya gözlüğünüzün sizde nasıl duracağını AR teknolojisinde deneyerek daha sonra satın alabileceksiniz.

Instagram'da Ürünleri Almadan Önce Deneyin
Instagram’da Ürünleri Almadan Önce Deneyin

AR Teknolojisini Kullanacak Markalar

Uygulama şuan pilot aşamasına alınarak bazı markalar tarafından kullanılacaktır.Bu markalar ise sadece Ray-Ban, Warby Parker, MAC ve NARS.İlerleyen süreçlerde yeni markalarında eklenmesi bekleniyor.

AR teknolojisini daha önce farklı uygulamalarda görmüş olsakta Instagram bu konuda zirveye oturmak istiyor.Bakalım ilerleyen zamanlarda ne gibi sonuçlar alınacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın