iPhone 11 Almak İçin Kaç Gün Çalışmanız Lazım ?

 iPhone 11 Almak İçin Kaç Gün Çalışmanız Lazım ?

Apple, geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni modeli iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Pro Max cihazlarının Türkiye’de ve diğer ülkelerde hangi fiyatta satışa sunulacağı açıklanmıştı.Peki iPhone 11 modellerini satın almak için ülkelere göre incelediğimizde kaç gün çalışmamız gerekiyor ?

Apple, ilk defa bir telefon modelinin piyada şartlarına göre bu kadar ucuz satıyor olması kullanıcıları memnun ediyor.Tabiki 2 yıl içindeki yaşanan kur değişikliğinden yine pahalı gözüksede, beklenen fiyatların çok altında piyasada satışa sunulacak.

Türkiye’de bir kişinin 2500 TL maaş aldığını düşünürsek bu kişi iPhone 11 modelini satın almak için 87,1 gün çalışmak zorunda kalıyor.Asgari ücret bazında hesaplarsak bu gün sayısı 89,1 çıkmaktadır.Kısacası iPhone 11 64 GB telefonunu almak için 3 ay boyunca başka bir harcama yapmadan cihaza sahip olabilirsiniz.iPhone 11 Pro almak için ise 132 gün, Pro Max sahip olmak için ise 144 gün çalışmanız gerekmektedir.

Türkiye’de 7,299 TL‘den satışa sunulan bu modelin vergi ücreti ise 3500 TL’ye denk gelmektedir.Bu tutar çalışmanız gereken sürenin neredeyse iki katına geliyor.Apple, bu ücreti yinede beklenenden daha ucuzuna satması çalışma süresini 6,7 gün azaltmış oluyor.Peki Türkiye’deki çalışma günlerini analiz ettik diğer ülkelerde kaç gün çalışmanız gerekiyor ?

iPhone 11 64 GB Sahibi Olmak İçin Ülkelere Göre Çalışma Günleri

iPhone 11 Almak İçin Kaç Gün Çalışmanız Lazım ?
iPhone 11 Almak İçin Çalışmanız Gereken Gün Sayıları

Yukardaki görselde de görmüş olduğunuz gibi listenin başında 96,7 gün ile Ukrayna yer almaktadır.89,7 ile onu takip eden Kolombiya ve 89,1 ile Türkiye’yi görmekteyiz.iPhone 11 modelini satın almak için en fazla çalışma güne sahip olan ülkemiz listenin 3. sırasında yer alıyor.Listenin zirvesinde, yani bir adet iPhone 11 64 GB için en az çalışma gerektiren ülke konumunda İsviçre bulunuyor. Türkiye’de 89,1 gün çalışarak aldığımız aynı cihazı, ortalama gelirle İsviçre’de 4,8 günde almak mümkün. ABD’de bu süre 5,8, Lüksemburg’da 6,7 günden ibaret.

Siz iPhone 11 modellerine sahip olmak için çıkan sonuçlar hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın