Joker Filminden Büyük Rekor Geldi

 Joker Filminden Büyük Rekor Geldi

Joker, Türkiye’de 4 Ekim’de vizyona girdikten sonra rekor kırdır.Ekim ayının en iyi yabancı filmi olarak açılış rekoru kırdı.

Türkiye genelinde 313 sinemada, 435 salonda vizyona giren Joker, 4-6 Ekim tarihleri arasında vizyona girdiği ilk iki günde 385 bin 468 kişi tarafından izlenerek tüm zamanlardaki Ekim ayının en iyi yabancı filminin açılış rekorunu kırdı.

Joker’den 4-6 Ekim Tarihlerine Büyük Rekor

ABD’de de 4-6 Ekim hafta sonunda yaklaşık 93,5 milyon dolar hasılata ulaşan JOKER, tüm zamanlar en iyi Ekim ayı hasılat rekorunun da sahibi oldu.Filme hala büyük ilgi devam etmektedir.Birçok online sinema bilet satışı yapılan sitelerde yoğunluktan dolayı yer bulmakta bazı zamanlar zorluklar yaşanmaktadır.

Joker Filminden Büyük Rekor Geldi
Joker Filminden Büyük Rekor Geldi

Joker Filminden Kısaca Bahsedecek Olursak

Joker, komedyenliğini başarısızlıkla devam ettiren Arthur Fleck’in hayatına odaklanmasıyla başlıyor. Arthur Fleck, toplum tarafından dışlanan yapayalnız bir kişidir.Yalnız olmasından dolayı dışarıdaki toplumla bir bağ kurmak için çalışan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir.Kullandığı maskelerden bir tanesini kendi geçimini sağlamak için gündüzleri palyaçoluk yaparak, geceleri ise asla çıkaramayacağı maskesi ile hayatına devam ediyor. Arthur babasız büyüdüğü için en yakın dostu olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı oluyor. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide topluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın