Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir

 Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir

Opera Software tarafından geliştirilen; Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan, hızlı ve daha güvenilir tarayıcı olan Opera, yeni sürümünü yayınladı.

Opera, diğer popüler tarayıcılara göre daha hızlı,ram az kullanan,reklam engelleme ve kendine özel VPN özellikleriyle kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmeketdir.Yenilenen sürümü ile artık daha hızlı ve güvenilir hale gelen Opera, kullanıcıları tarafından tam not aldı.Biliyorsunuz ki

Opera, diğer büyük web tarayıcıları arasından sıyrılarak bugünlere büyük özveriyle geldi.Tarayıcının bu zamana kadar tercih edilmesinin en önemli etkenlerinden bahsedecek olursak, kendine özgü “VPN” ve “reklam engelleyici” büyük rol oynuyor.Her internet kullanıcısı artık her girdiği web sitesinde çok fazla reklam görmesi ve ulaşmak istediği şeye reklamlar yüzünden ulaşamaması Opera web tarayıcısını kullanmasına itiyor.Durum böyle olunca Opera geliştiricileri sürekli güncellemeler ile tarayıcı daha iyi hale getiriyorlar.

Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir
Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir

Opera, tarayıcısını en iyi duruma getirmek güncellemelerine devam ediyor.Son olarak gelen güncelleme Opera 64 ile birlikte artık birçok özellik aktif oldu.Yeni sürüm, kullanıcıların internet gizliliğini ve güvenliğini bir üst noktaya taşırken sayfa açılma hızını da ciddi bir oranda artırıyor. Opera 64, Opera’nın açıklamalarına göre bir sayfanın açılma hızını eskiye oranla %23 oranında artırmış durumda.

Opera 64 İle Birlikte Daha Hızlı ve Güvenilir Aramalar

Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir
Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir

Opera, kullanıcıları artık yeni gelen sürüm ile birlikte daha hızlı ve güvenlir aramalar yapabilecek.Artık yaptığınız aramalarda sizi takip etmemeleri için “takip engelleme” özelliği aktif oldu.Bu sayede size özel olan web bilgileri,dosyalarınız veya konum bilgileriniz karşı tarafa gidemeyecek.

Bu özellik, yukarıda bahsettiğimiz şeyleri yapmak içinse EasyPrivacy Takip Koruma Listesini kullanıyor ve zaten tarayıcıda yerleşik olan reklam engelleyiciyle birlikte kullanıldığında, sayfa açılma hızını %23’e kadar arttırıyor. Tüm bunların üzerine bir de yerleşik olan Opera VPN eklendiğinde ise tarayıcıyı kullanan kullanıcıların güvenliğinin iyice arttığını söyleyebiliriz.

Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir
Opera 64, Daha Hızlı Ve Güvenilir

Opera 64, şu an Windows, macOS ve Linux işletim sistemleri için indirilebilir durumda. Ayrıca tarayıcının mobil sürümlerinin bulunduğunu da belirtelim. Son olarak Opera tarayıcıyı bilgisayarınıza kurmak içinse bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın