Ripple, 3 Markasını Artık Kullanmıyacak

 Ripple, 3 Markasını Artık Kullanmıyacak

İnternet aracılığıyla para transfer işlemi yapılan Ripple, web sitesinde düzenlemeye giderek 3 markasının kullanımını sonlandırdığını açıkladı.

Son günlerde Ripple’ın resmi internet sitesinde önemli değişiklikler görüldü. Şirket, talep üzerine bir likidite kaynağı olan xRapid, işletmelerin RippleNet’a bağlanmak için kullandıkları xVia ve bir bankacılık ödeme çözümü olan xCurrent markalarını internet sitesinden kaldırdı. Bu durum kripto para ve özellikle de Ripple topluluğu arasında tartışmaları da beraberinde getirdi.

Şimdi şirket, xCurrent ya da xVia yerine RippleNet’i öne çıkarıyor ve xRapid için ise “On-Demand Liquidity”yi kullanıyor.

Ripple, 3 Markasını Artık Kullanmıyacak
Ripple, 3 Markasını Artık Kullanmıyacak

Yeniden markalaşmaya giden Ripple’dan bir yetkili, Cryptonews’e yaptığı açıklamada, şirketin yazılım paketi yerine bir ağ kurmaya doğru ilerlediğini söyledi. Yetkili, Ripple’ın, standartlarının ve teknolojilerinin gelişminin yanı sıra müşteri tabanlarının büyümesi göz önüne alındığında, tüm farklı ürünlerin birleşik bir ağda bir araya getirmenin şirketin ve sunduğu çözümlerin doğal bir evrimi olduğuna inandığını söyledi. Sözlerinin devamında ise “RippleNet sadece bir yazılım paketi değil” dedi.

Bu arada Ripple, yatırım kolu Xpring aracılığıyla satın alma ve yatırımlarına devam ediyor. Şirket son dönemde BRD Wallet ve Vega Protocol’e yatırım yaptı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın