Ripple, Kripto Para Alım Satım Şirketi Algrim’i Satın Aldı

 Ripple, Kripto Para Alım Satım Şirketi Algrim’i Satın Aldı

Ripple, “İzlanda’nın en büyük Bitcoin soygunu” olarak adlandırılan olayın mağdur tarafında yer alan kripto para alım satım şirketi Algrim’i satın aldı.

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, İzlanda merkezli kripto para alım satım şirketi Algrim’i satın aldığını açıkladı. Bu satın alımla birlikte Ripple, ekibine ortak kripto para borsalarıyla entegrasyonlara odaklanacak altı yeni mühendis ekledi. Ripple’ın ürün başkan yardımcısı Amir Sarhangi, ekibin Ripple’ın uluslararası ödeme koridorlarını genişletmek ve şirketin talep üzerine likidite ürününü geliştirmek için çalışacağını söyledi.

Ripple, anlaşmanın finansal detaylarını açıklamadı. Satın alımla beraber şirket, İzlanda’ya da genişlemiş oldu. Ripple’ın halihazırda San Francisco, New York, Londra, Singapur, Sao Paulo ve Sidney’de ofisleri bulunuyor.

Satın alımdan önce Algrim, şirketin 30’dan fazla piyasa ile entegre olduğu bir kripto para alım satım platformu geliştirmişti. Bunun öncesinde ekip on yıldan daha fazla bir süredir geleneksel alım satım platformları ve döviz alım satımı algoritmaları oluşturuyordu.

Ripple, Kripto Para Alım Satım Şirketi Algrim'i Satın Aldı
Ripple, Kripto Para Alım Satım Şirketi Algrim’i Satın Aldı

Kripto Para Alım Satım Şirketi Algrim’i Ne Olmuştu ?

Şirket, 2017 yılının Aralık ayında “İzlanda’nın en büyük Bitcoin soygunu” olarak tarihe geçen olayda 100 adet madencilik ekipmanı çaldırmıştı. Soygunu gerçekleştiren ekip, farklı şirketlerden toplamda 2 milyon dolar değerinde yüzlerce ekipman çalmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın