SpaceX Starship Uzay Gemisi Bugün Tanıtılıyor

 SpaceX Starship Uzay Gemisi Bugün Tanıtılıyor

SpaceX kurucusu Elon Musk, yeni uzay aracı SpaceX Starship ile uzaya mürettebat ve Mars’ı kolonileştirmeyi hedeflediği aracın tanıtımı bugün yapılıcak.

SpaceX’in kurucusu ElonMusk, uzay turizmi başlatma planlarını daha önce açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından çalışmalarına başlanan Starship birkaç farklı prototip model gündeme gelmişti. Elon Musk bugün ise merakla beklenen yeni SpaceX Starship Mk1 roketini tanıtacak.

SpaceX Starship Uzay Gemisi Bugün Tanıtılıyor
SpaceX Starship Uzay Gemisi Bugün Tanıtılıyor

Elon Musk SpaceX Starship uzay gemisini bugün tanıtacak!

Elon Musk’un bugün sunması beklenen ve tüm hazırlıkları tamamlanan Starship MK1, devasa boyutlara sahip olacak. Ulaştığımız veriler doğru ise, uzay aracının eni 10 metre genişliğinde ve boyu da yaklaşık 50 metre uzunluğunda olacak. Epey güçlü olduğu söylenen üç adet Raptor motoru ile donatılan Starship Mk1’in, bu motorlar sayesinde, olabilecek en kısa sürede 20 kilometre yüksekliğe ulaşması hedefleniyor.Elbette Starship Mk1’in son hali bugün tanıtılacak hali olmayacak, ancak son haline en yakın halini görebilme imkanı bulacağız. Tüm bu bilgilere ek olarak, Elon Musk’ın, birkaç prototip daha olabilme ihtimalini göz önünde bulundurduğunu belirtelim.

Canlı yayınlanması beklenen sunumun, Amerika saatine göre öğleden sonra 16.00’da başlayacağını ayrıca belirtelim.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın