Wi-Fi Destekli İlk Sarı Taksi Dubai’de Hizmet Verecek

 Wi-Fi Destekli İlk Sarı Taksi Dubai’de Hizmet Verecek

Uluslararası Sergiler Bürosu tarafından düzenlenen, 2013 yılında yapılan oylamayı kazandığından EXPO 2020 Dubai’de yapılacak.

Önümüzdeki yıl yapılacak olan “EXPO 2020” ev sahipliği yapacak olan Dubai, bir ilke imza atmayı planlıyor.Yapacakları hizmet ise sarı taksilere Wi-Fi entegre ederek yolcuların hizmetleri boyunca ücretsiz olarak faydanlanmasını sağlamak.

Wi-Fi bağlantıları her geçen gün yaygınlaşırken günümüzde artık sadece şirketlerin yanı sıra belediyelerin belirledikleri her noktada,kafelerde ve otobüs firmalarının araçlarındaki gibi alanlarda kullanılmaya devam ediyor.Artık Wi-Fi bağlantısı her insan için bir ihtiyaç haline gelmektedir.Durum bu şekilde olunca Dubai, sarı taksilere Wi-Fi bağlantısını ücretsiz kullanıma sunarak daha ileriye götüren bir hizmete adım atmış olmaktadır.

Dünyanın en akıllı şehirlerinden biri olan Dubai, her yıl milyonlarca turist insana kapılarını açıyor.Akıllı şehir tanımını kanıtlamak için artık ileriye dönüş bir teknoloji hizmeti ile adını bir kez daha listelerin ilk sırasına koymayı hedefliyor.Sarı taksilere entegre edilecek olan Wi-Fi bağlantısının dünyada ilk olacağını belirten Dubai çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Wi-Fi Destekli İlk Sarı Taksi Dubai'de Hizmet Verecek
Wi-Fi Destekli İlk Sarı Taksi Dubai’de Hizmet Verecek

Sistemin aktif ve Dubai’nin her noktasında kullanılabilir olması yönündeki çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre şu an için sarı taksilere Wi-Fi bağlantı desteği sağlayacak entegrasyonlar ve ağ iletim noktaları için çalışmalar sürdürülüyor. Çalışmaların ekim ayında tamamlanması ve sarı taksilerin aktif olarak Wi-Fi bağlantısı sunması planlanıyor.

Hizmetin aktif olarak kullanılmasıyla birlikte bir dizi akıllı sistem de Dubai’nin hizmetine sunulacak. Bu hizmetler kapsamında bölgeye giden insanlara, anlık çeviri hizmeti, döviz bilgileri ve seyahat planlama gibi çeşitli imkanlar sunulacak. Bu sayede hem bölgeye yabancı olanların sorun yaşamaması hem de aktif olarak internet hizmeti kullanabilmeleri sağlanacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın