Windows Defender, Yeni Bir Özellik Aldı

 Windows Defender, Yeni Bir Özellik Aldı

ABD merkezli şirket Microsoft’un, güvenlik uygulaması olan Windows Defender almış olduğu yeni bir özellikle artık daha güvenli hale geliyor.2019 yılının başından beri test işlemleri yapılan bu özellik artık hackerların dışardan müdahale etmesini zorlaştırıyor.

ABD’nin önemli teknoloji şirketlerinden Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına daha iyi bir deneyim vermek için çalışmalarına devam ediyor.Bu yılın başlarında ilk olarak Windows Insiders kullanıcıları tarafından test edilen özellik artık Windows Defender içinde hayata geçirildi.Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar daha güvenli bir korumaya sahip olacaklar.

Windows Defender, Yeni Bir Özellik Aldı
Windows Defender, Yeni Bir Özellik Aldı

Dış Müdahaleye Karşı Daha Güvenli

“Dış Müdahale Koruması” olarak isimlendirilen bu özellik, hackerların dışardan Windows Defender uygulamasını devre dışı yapmasını engellemektedir.Ayrıca bu özellik Windows 10’a yetkisiz bir müdahaleye karşıda koruma sağlıyor.Çalışmaların bitmesinin ardından kullanıcıların kullanımına sunulmaya başlandı.

Microsoft’un Yeni Özelliği İle İlgili Yapmış Olduğu Açıklama

*Bilgisayarlara sızabilecek kötü amaçlı yazılımlara karşı ekstra güvenlik sağlıyor.

*Daha önce tanımlanmamış kötü amaçlı yazılımlar bu özellik sayesinde bulut platformu aracılığıyla saniyeler içerisinde tespit ediliyor ve engelleniyor.

*Şüpheli dosyaların internetten indirilmesini engelliyor.

*Bilgisayardaki her işlemi takip ediyor. Böylelikle bu işlemlerin olağan şekilde mi çalıştığını yoksa kötü amaçlı bir niyetinin mi olduğunu tespit ediyor. Eğer bilgisayarda aktif olarak çalışan hizmetlerin davranışlarında bir sorun varsa, bu aktif hizmet anında devre dışı bırakılıyor.

*Güvenlik istihbarat güncellemeleri anlık olarak kontrol ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın